Tag: 226e2226w
December 10, 2025 lionel
LIONEL Prewar 226E/2226W 12 Wheel Tender TESTED-RUNS GREAT-VINTAGE EXCELLENT
LIONEL_Prewar_226E_2226W_12_Wheel_Tender_TESTED_RUNS_GREAT_VINTAGE_EXCELLENT_01_vm LIONEL Prewar 226E/2226W 12 Wheel Tender TESTED-RUNS GREAT-VINTAGE EXCELLENT
For sale from my collection a Lionel Prewar 226E locomotive with 2226W 12 Wheel Tender. See item description of condition above.
Tags: -tested-runs, 226e2226w, excellent, great-vintage, lionel, prewar, tender, wheel
admin
View more posts by this author
Post navigation
Lionel Prewar Sand Cast Impressions
Lionel 1835W-1 Prewar Whistle Chassis Only
Sidebar
Recent Posts
  • Lionel Prewar No. 225E & 2235W Plastic Body Tender /4/ 1938-42 C-7 SERVICED